تسنیم/ نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که معاون رئیس جمهور سابق آمریکا پیشتازی خود نسبت به سایر رقبای دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را افزایش داده است.

نظرسنجی مشترک رویترز-ایپسوس حاکی است جو یابدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا همچنان بیشترین شانس را در بین سایر نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده خواهد داشت.

این در شرایطی است که دموکراتهای مجلس نمایندگان در حال تحقیق درباره اتهامات دونالد ترامپ در پرونده اوکراین هستند. ترامپ متهم است که رئیس جمهور اوکراین را برای تحقیق درباره فساد مالی بایدن و پسرش، تحت فشار قرار داده است. این اقدام نقض آشکار قانون اساسی آمریکا است.

این نظرسنجی نشان می دهد ۲۱ درصد دموکراتها و مستقل ها اعلام کرده‌اند که از نامزدی بایدن از سوی حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ حمایت خواهند کرد. این رقم ۳ درصد بیشتر از نظرسنجی اواخر سپتامبر است.

قرار است مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح ترامپ رای گیری کند. البته روند استیضاح و برکناری ترامپ از قدرت با چالش جدی در مجلس سنا روبرو خواهد شد. ترامپ ارتکاب هرگونه اشتباه و خطا را در این پرونده رد کرده است.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که ۱۶ درصد دموکراتها و مستقل ها از نامزدی برنی سندرز حمایت می کنند و ۱۵ درصد نیز اعلام کرده‌اند که از نامزدی الیزابت وارن حمایت می‌کنند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید