آخرین خبر/ آیا ویروس کرونا بر قرارداد دراگان اسکوچیچ با فدراسیون فوتبال هم تاثیرگذار خواهد بود؟
اسکوچیچ در شرایطی به عنوان جانشین مارک ویلموتس انتخاب شد که فدراسیون فوتبال با او قراردادی به شکل مرحله‌ای بسته است. یعنی اگر او موفق شود تیم ملی را به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی برساند، در مرحله بعدی هم روی نیمکت تیم ملی خواهد نشست و اگر با تیم ملی به جام جهانی برسد، در قطر ۲۰۲۲ هم کنار تیم ملی خواهد بود.
درباره رقم قرارداد دراگان دو روایت متفاوت وجود دارد. خبرگزاری تسنیم در گزارشی به تاریخ 18 بهمن سال گذشته اعلام کرد قرارداد اسکوچیچ با فدراسیون، سالانه کمی بیشتر از 5 میلیارد تومان است که پرداخت مالیات آن به عهده سرمربی تیم ملی است منتهی روزنامه شهروند(متعلق به سازمان هلال احمر)روایت دیگری درباره قرارداد اسکوچیچ داشته و نوشته او برای 4 بازی تیم ملی در این مرحله از انتخابی جام جهانی، قراردادی 200 هزار یورویی بسته است.
احتمال افرایش رقم قرارداد هست
وقتی اواخر اسفند اعلام شد که بازیهای تیم ملی در ماه فرودین و خرداد لغو شده و به تابستان و پاییز موکول شده، روزنامه شهروند در گزارشی این سوال را مطرح کرد که تکلیف قرارداد اسکوچیچ با فدراسیون چه خواهد شد چرا که قرار بود او برای 4 ماه کار در تیم ملی و 4 بازی، 200 هزار یورو بگیرد اما حالا قرار است این 4 بازی به جای 4 ماه، در 8 ماه برگزار شود. در آن مقطع یکی از مسئولان فدراسیون اعلام کرد اسکوچیچ هیچ درخواستی برای افزایش رقم قراردادش نداده اما اگر این اتفاق رخ دهد آن وقت فدراسیون احتمال افرایش قرارداد او را بررسی خواهد کرد.
اسکوچیچ تا امروز دریافتی داشته؟
سیاست فدراسیون طی ماههای گذشته، پیش بردن امور سرمربی تیم ملی به صورت محرمانه بوده و به همین دلیل هنوز کسی نمی‌داند اسکوچیچ دریافتی از فدراسیون داشته یا نه. از طرف دیگر بعید است او تقاضای افزایش قراردادش را داشته باشد چون به خوبی می‌داند که هیچ وقت دیگر چنین فرصتی نصیبش نخواهد شد که هدایت یک تیم ملی در حد و اندازه‌های تیم ملی فوتبال ایران را به عهده بگیرد. ضمن آنکه او می‌داند حالا که بازیهای تیم ملی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده، فدراسیون این فرصت را دارد که مربی بهتری را برای تیم ملی انتخاب کند.
همین دیروز بود که خبر رسید اماراتی‌ها سرمربی تیم ملی کشورشان را اخراج کرده‌اند و گویا فدراسیون هم به فکر تغییر اسکوچیچ بوده هر چند که طبق ادعای سایت روزنامه شهروند، پادرمیانی چهره‌هایی مثل علی پروین باعث شده فدراسیون قید قطع همکاری با اسکوچیچ را بزند اما قطعا خیلی‌ها دوست دارند بدانند در این روزهای کرونایی تکلیف قرارداد فدراسیون با این مربی کروات چه خواهد شد. آیا اسکوچیچ می ماند یا می رود؟


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید