نود/ میلان تمایل دارد تا پپ گواردیولا را روی نیمکت خود ببیند.
باشگاه میلان قصد دارد برای فصل آینده هدایت تیمش را به پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی بسپارد و پست مدیریت ورزشی را هم به مارک اوورمارس، مدیرورزشی کنونی آژاکس واگذار کند.
این ادعای ال‌موندو دپورتیوو است. نشزیه اسپانیایی ادعا کرده گروه آمریکایی الیوت از نتایج این تیم و رفت و آمد مربیان به سن‌سیرو در سال های اخیر خسته شده اند و معتقدند تنها راه خروج از بحران فعلی، سپردن سکان به یک مربی باسابقه و برنده ای ثابت شده است.
استفانو پیولی در هفته گذشته هدایت میلان را به دست گرفت و جانشین مارکو جامپائولو شد. اما علیرغم امضای قراردادی تا پایان فصل بعد، بعید به نظر می‌رسد پیولی هم نقشی به جز یک مربی موقت را در برنامه بلندمدت میلانی ها ایفا کند. در چنین شرایطی ایده آل ترین گزینه می‌تواند پپ گواردیولا باشد، مربی که تنها تا سال 2021 با منچسترسیتی قرارداد دارد و در مدت اخیر، به تیم های ایتالیایی مثل یوونتوس هم لینک شده است.
گواردیولا در سال های پایانی بازی خود برای دو تیم برشا و رم هم بازی کرده و به زبان ایتالیایی تسلط دارد، هرچند سابقه پپ در یادگیری سریع زبان آلمانی نشان داد که او حتی می‌تواند بدون آشنایی با یک زبان آن را در مدت کوتاهی فراگیرد.
از سوی دیگر گزارش شده که کادر مدیریتی میلان از عملکرد پائولو مالدینی و زونیمیر بوبان، مدیران فنی و ورزشی باشگاه رضایت ندارند. مدیران باشگاه این دو را فاقد تجربه لازم برای حضور در این پست ها تشخیص داده اند و به ادعای نشریه اسپانیایی، گزینه نخست آن ها برای این پست مارک اوورمارس مدیر ورزشی آژاکس است.
البته اوورمارس به دنبال فصل تاریخی آژاکس و راهیابی این باشگاه به نیمه نهایی لیگ قهرمانان، قرارداد خود را تا ژوئن 2024 با "پسران خدا" تمدید کرده و در چنین شرایطی، جدا کردن او از آژاکس کار سختی خواهد بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید