پدال/ در سال ۲۰۱۹ شایعاتی درباره جانشین تویوتا آیگو به گوش رسید و حالا این اخبار به‌صورت رسمی تائید شده‌اند. ژاپنی‌ها می‌گویند نسل جدید این خودروی کلاس A را در بازارهای اروپایی عرضه خواهند کرد. این خودرو به عنوان محصول پایه تویوتا عمل خواهد کرد و با پلتفرم GA-B تولید خواهد شد. این پلتفرم مزیت‌های تثبیت شده‌ای در زمینه‌های سواری، هندلینگ، ایمنی و طراحی دارد.

تویوتا بدون اشاره به خصوص به نام آیگو بیانیه‌ای خبری منتشر کرده و گفته این خودروی جدید کلاس A با پیشرانه درون‌سوز عرضه خواهد شد تا همچنان در دسترس مشتریان باشد. خبرهایی هم درباره تولید نسخه الکتریکی شده این خودرو به گوش رسیده بود اما تویوتا فعلاً به‌صورت رسمی آن را تائید نکرده است.

این محصول جدید و پایه تویوتا در کلاس محصولات کوچک به یاریس ملحق خواهد شد. یاریس اخیراً به عنوان خودروی سال ۲۰۲۱ اروپا انتخاب شده و به زودی نسخه قدبلندتر آن با نام یاریس کراس نیز عرضه خواهد شد. این خودروها که بر پایه پلتفرم GA-B بنا شده‌اند ظرفیت تولید سالانه بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه در سال خواهند داشت و باعث خواهند شد کلاس خودروهای A همچنان قیمت مناسبی داشته باشند.

 
 

اولین تصاویر جاسوسی از جانشین تویوتا آیگو نشان دهنده محصولی با شکل هاچبک بوده‌اند. پیش از این شایعاتی درباره احتمال استفاده از بدنه هاچبک با ارتفاع بیشتر منتشر شده بود اما به نظر نمی‌رسد این‌گونه باشد. پروتوتایپ رؤیت شده اندکی بزرگ‌تر از آیگوی فعلی به نظر می‌رسد.

تویوتا چارچوب زمانی معرفی این خودرو را اعلام نکرده اما با توجه به اینکه پروتوتایپ های دیده شده دارای بدنه مدل‌های تولیدی بوده‌اند بنابراین حدس می‌زنیم این خودرو به زودی معرفی شود. احتمالاً جانشین آیگو را اواخر امسال یا اوایل سال ۲۰۲۲ خواهیم دید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar