پدال/ کیا به‌روزرسانی‌های خانواده نیرو هیبرید و پلاگین هیبرید مدل سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد.

تغییرات رخ داده در این خودروها نسبتاً محدود هستند اما اکثر تغییرات روی ایمنی و تکنولوژی متمرکز بوده‌اند به گونه‌ای که نیرو هیبرید و پلاگین هیبرید به‌صورت استاندارد با سیستم هشدار سرنشین عقب ارائه می‌شوند.


جدای از این سیستم ایمنی جدید، نیرو هیبرید و پلاگین هیبرید ۲۰۲۱ با نمایشگر ۸ اینچی سیستم اطلاعات سرگرمی جدیدی عرضه می‌شوند که از اپل کارپلی و اندروید اتوی بی‌سیم پشتیبانی می‌کند. مدل‌های مجهز به کلید هوشمند دارای عملکرد استارت از راه دور جدیدی هستند درحالی‌که مدل‌های دارای سیستم ناوبری با ده سال به‌روزرسانی نقشه عرضه می‌شوند.


نهایتاً باید به سیستم دستیار راننده نیرو اشاره کرد که هم‌اکنون شامل کروز کنترل هوشمند مبتنی بر ناوبری با عملکرد تشخیص پیچ می‌باشد. این سیستم پیش از ورود به پیچ اندکی سرعت خودرو را کاهش می‌دهد.


نیرو هیبرید ۲۰۲۱ قیمت پایه ۲۴۶۹۰ دلاری دارد که افزایش ۱۰۰ دلاری را نشان می‌دهد. این خودرو از قوای محرکه هیبریدی متشکل از پیشرانه ۱.۶ لیتری و واحد الکتریکی و باتری لیتیوم-یونی ۱.۵۶ کیلووات ساعتی سود می‌برد. این مجموعه قدرت ترکیبی ۱۳۹ اسب بخاری و گشتاور ۲۶۴ نیوتون متری دارد.


بهای مدل پلاگین هیبریدی نیرو نیز با افزایش ۱۰۰ دلاری به ۲۹۵۹۰ دلار رسیده است. البته این خودرو شامل ۴۵۴۳ دلار مشوق‌های مالیاتی و فدرال است که قیمتش را به ۲۵۰۴۷ دلار می‌رساند.


اگرچه پیشرانه ۱.۶ لیتری نسخه هیبریدی در مدل پلاگین هیبریدی نیز بکار رفته اما این مدل از پیشرانه الکتریکی قوی‌تر و باتری بزرگ‌تر ۸.۹ کیلووات ساعتی سود برده و قدرت ترکیبی ۱۳۹ اسبی و گشتاور ۲۶۴ نیوتون متری دارد. البته این خودرو در حالت تمام الکتریکی شعاع حرکتی ۴۲ کیلومتری دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar